Debiut Husarii w Pucharze Polski!

W ubiegły weekend dwie nasze zawodniczki rywalizowały w zmaganiach I rundy Pucharu Polski we Wrocławiu. Był to pierwszy, historyczny start Husarii w zawodach szczebla centralnego PZSS.

Krosno reprezentowały dwie zawodniczki. W strzelaniach pistoletowych Izabela Kolanko w konkurencji PPN60 zajęła 29 miejsce wśród juniorek z wynikiem 520. Miejsce w finale dawał rezultat 546. Z kolei w konkurencji PSP 30+30 krośnieńska zawodniczka była 26. Wynik 497 to niestety trzy punkty poniżej progu na III klasę sportową. By dostać się do finału, należało uzyskać 541 pkt. Jednak nowa życiówka w pneumatyku mieści się w III klasie, stąd Iza ma już pewną kwalifikację na Mistrzostwa Polski Juniorów, które w tym roku odbędą się na strzelnicy w Ustce.

W dyscyplinie karabin Krosno reprezentowała Jagoda Szajna. Nasza juniorka młodsza pierwszy raz w życiu wystartowała w konkurencji KPN60 i z rezultatem 596,4 zajęła 23 lokatę. Aby wejść do finału, należało strzelić 605,6. Warto zaznaczyć, że w tej konkurencji padł nowy rekord Polski. Zawodniczka TKS LOK Tarnów, Wiktoria Bober uzyskała aż 627,7 pkt.

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.