Trzy medale w Krakowie!

W zeszły weekend (16-17 grudnia) na strzelnicy “Wisły” Kraków odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski w strzelaniach pneumatycznych. Nasi zawodnicy zdobyli tam trzy medale!

Złoto w karabinie młodzików zdobył Jakub Antosz. Wynik 292,5 dał mu miejsce w kadrze wojewódzkiej młodzików na przyszły sezon. Skład podium uzupełnili Korneliusz Kopiec (Twierdza Przemyśl, 290,5 pkt) i Mikołaj Brzegowy (Promień Bochnia, 286,1 pkt).

Srebro i brąz zdobyliśmy w pistolecie juniorek. Izabela Kolanko strzeliła 335 i zajęła drugie miejsce, natomiast Natalia Zając z wynikiem 315 była trzecia. Lepsza od naszych dziewczyn była tylko Barbara Waśko (Promień Bochnia) z wynikiem 350 pkt. Oprócz medalistów w zawodach wystartował również Filip Gajewski, który w pistolecie młodzików zdobył 204 pkt i zajął 11 miejsce.

“Husaria” została sklasyfikowana na 9 miejscu spośród 18 klubów, ponownie okazała się najlepszym klubem województwa podkarpackiego.